В рамках «Шевченківських днів» – зустріч з відомим мовознавцем

9 березня 2017 року в Черкаському інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулася зустріч студентів та викладачів з відомим українським мовознавцем Миколою Григоровичем Зубковим.

Автор понад 50-ти підручників, навчальних посібників з української мови, укладач словників нині працює в Комітеті стандартування технічної термінології НУ «Львівська політехніка» на посаді лінґвоексперта.

В інституті мовознавець презентував унікальне видання Шевченкового «Кобзаря», видане до 200-річчя від дня народження Поета. Книга містить матеріали оригінальних та репринтних видань незаангажованих шевченкознавців, унікальні прижиттєві документи, автографи віршів, листів. Видання унормовано згідно з правилами українського правопису 1928 року (т.зв. Харківського або Скрипниківського правопису).

Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері. Студенти з інтересом слухали рядки поезій «незнайомого» Шевченка, іронічні зауваження мовознавця щодо манери спілкування сучасної молоді, його настанови щодо збереження рідного слова, формування національної гідності та патріотизму серед студентства, соціальної відповідальності кожного українця за долю рідного краю, народу. І всі разом цитували такого близького і зрозумілого Шевченка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.