Подолання стресу під час карантину

Є безліч ефективних стратегій, які застосовують розумні люди, стикаючись зі стресом. Деякі з них можуть здатися Вам звичайною повсякденною поведінкою, але саме у цьому і є їх природність та справжня ефективність 

  1. Цінуйте те, що маєте та уникайте запитань «а що якщо?»

Епідемія колись закінчиться. У майбутнього безмежна кількість варіантів розвитку ситуації, і чим більше часу ви витрачаєте на переживання свого можливого майбутнього, тим менше часу Вам залишається  на вживання заходів, які заспокоять Вас і триматимуть ваш стрес під контролем. Виділіть час для спілкування з собою, щоб усвідомити те, за що Ви можете бути вдячні собі та Творцю. Це покращить ваш настрій і знизить рівень гормону стресу. 

  1. Залишайтеся позитивними

Важко спокійно дивитися світові новини про перебіг епідемії Covid-19. Ваш гарний настрій і самооцінка – «+» до імунітету. Великий крок у боротьбі зі стресом передбачає припинення негативного «самокопання» своїх вчинків, слів та думок. Ви можете надати вашому блукаючому мозку невелику допомогу, свідомо вибравши щось позитивне, що сталося із поточного або попереднього дня,  або навіть за попередній тиждень, на що Ви готові переключити свою увагу, коли Ваші думки почнуть негативно забарвлюватися. 

  1. Відключайтеся та усамітнюйтеся

Пандемія носить тотальний характер і в інформаційному полі. Враховуючи важливість збереження ресурсного стану у напружених ситуаціях впродовж тривалого часу, можна зрозуміти, що час проведений поза мережею зв’язку та соціальними мережами допомагає тримати стрес під контролем. Примушуйте себе часом «відключатися» та діяти  в автономному режимі, адже навіть вимкнення телефону дає відпочити організму від постійного джерела стресу. 

  1. Обмежтеся в кофеїні та алкоголі

Чашка кави зранку – це вже не ритуал, а спосіб життя. Але інколи таких чашок може стати 10-15 на день. Вживання кофеїну запускає вивільнення адреналіну. Адреналін – це джерело відповіді “бій чи політ”, механізм виживання, який змушує встати і битися чи втікати, стикаючись із загрозою. Механізм боротьби або втечі уникає раціонального мислення на користь швидшого реагування. Це чудово, коли Ви тікаєте, а ведмідь переслідує вас. Коли кофеїн або алкоголь приводить ваш мозок і тіло у гіперзбурений стан стресу, а ваші емоції спонукають Вас до  невираженої поведінки. Стрес, який створює кофеїн  або алкоголь, далекий від переривчастого, оскільки має тривалий період виведення. 

  1. Спіть

 Життя під час пандемії часто змушує Вас почувати себе так, ніби у вас немає часу спати. Але час на пристойний нічний сон це те, що інколи  заважає нам тримати речі під своїм контролем. Самоконтроль, увага та пам’ять знижуються, коли Ви в силу обставин не висипаєтеся. Депривація сну підвищує рівень гормону стресу самостійно, навіть без стресора

Коли це можливо – відкладіть важливе  рішення до ранку. Коли ви спите, Ваш мозок буквально заряджається і ви прокидаєтеся сильними, бадьорими  та енергійними. 

  1. Дихайте та зосереджуйтеся

Найпростіший спосіб пережити стрес полягає в найпростішому: диханні. Практика перебування в гармонії з вашим диханням почне тренувати ваш мозок зосереджуватися виключно на поточному моменті. Закрийте двері, відкладіть всі інші справи і просто сідайте і дихайте. Подумайте, як чудово почувати себе в гармонії з собою, вдихати носом та випускати повітря ротом. Це завдання може здатися занадто легким або навіть трохи нерозумним, але ви здивуєтеся тому, наскільки спокійно ви почуваєтесь після цього і наскільки простіше відпустити відволікаючі думки, які, здається, постійно поселилися у вашому мозку. 

  1. Фізичні вправи

Фізична активність сама по собі може відволікти вас від ваших проблем, – і або перенаправити увагу на «тут і тепер» або привести вас у стан «нірвани».

Фізичні вправи стимулюють вироблення ендорфінів, стабілізують рівень гормонів в організмі, дозволяють вихлюпувати негативну емоційну енергію, нормалізують сон покращують ваше самопочуття і піднімають настрій. Так що фітнес при стресі – перші ліки.  

  1. Разом

Допоможемо один одному. Заманливо, але зовсім неефективно, намагатися вирішити все самостійно. Простий обмін думками чи телефонна розмова про ваші турботи може забезпечити вихід для вашого занепокоєння та стресу та додасть вам новий погляд на ситуацію. Прохання про допомогу зменшить ваш стрес і зміцнить відносини з тими, на кого ви покладаєтесь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.