Година пам’яті до дня відзначення 75-річниці визволення України від нацистів

29 жовтня 2019 року у Черкаському інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулася година пам’яті до дня відзначення 75-річниці визволення України від нацистів.

Короткий історико-краєзнавчий екскурс подій Другої світової війни на території Черкащини та Героїв, чиїми іменами названі вулиці міста, висвітлили студенти 1 курсу .

Їх розповіді супроводжувалися архівними фотознімками, фотодокументами та заочною подорожжю вулицями : Сержанта Волкова, Сержанта Смірнова, Битюцького, Молоткова, Атамановського, Лазарєва, Луценка, Вахтанга Чіковані.

Серед гостей заходу – черкаський журналіст Андрій Кравець та провідний фахівець з організації наукової роботи Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Леонід Сидоренко .

Сидоренко Леонід Онисимович розповів студентам про роботу організації, яка займається пошуками загиблих, архівними документами , дослідженням медальйонів та установленням їх особистості, розшуками рідних загиблого. Історико-біографічні дослідження відкривають нові сторінки історії.

Про окремі епізоди і долі воїнів Другої світової війни розповів письменник і журналіст Андрій Миколайович Кравець та ознайомив студентів з виходом в обіг у жовтні цього року Пам’ятної монети «75 років визволення України», цікавим описом зображенням її аверсу і реверсу.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України.

Невблаганно плине час, але ми завжди пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дісталась перемога.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.