Звіт про проведення заходів Global Money Week

Звіт про проведення заходів в рамках участі у проекті Global Money Week Черкаським інститутом банківської справи Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ)

12 березня 2015 р. Навчально-тренувальним банком Інституту проведено майстер-клас організації касової роботи банку.

Модератором мастер-класу виступила Н.П. Мішутина, завідувач навчально-тренувального банку НТБ “Славутич”.

Учасниками мастер-класу були  працівники-студенти НТБ “Славутич”.

Запрошеним учасником мастер-класу була директор Черкаського відділення ПАТ “БАНК ФОРВАРД” Шендрик Ольга Олександрівна, яка високо професійно розповіла про організацію касової роботи в банку.

Працівниками тренувального банку продемонстровано презентацію про справжність купюр (гривна, долар). У практичні частині мастер-класу здійснювалися  валюто-обмінні операції, проводились операції виплати відсотків за депозитами та погашення кредитів. Начальник відділу Безденна Юлія продемонструвала організацію касової  роботи в НТБ “Славутич” та порядок роботи з документами.

Під час мастер-класу виникла дискусія щодо питань відповідальності працівників відділів готівкового обігу та касових операцій, безпеки приміщень каси та спеціалістів, які працюють з готівкою та цінностями, операції з валютою.

13 березня 2015 р. проведено круглий стіл “Світова валюта майбутнього: що, де, коли???” за участю студентів магістратури спеціальності “Фінанси і кредит” спеціалізацій “Банківська справа” та “Фінансовий менеджмент в сфері бізнесу”.

Модераторами круглого столу виступили: заступник директора з наукової роботи, к.т.н., доцент Пантєлєєва Н.М., завідувач кафедри банківської справи, к.е.н., доцент Хуторна М.Е.

У ході дискусії розглянуто сучасні тенденції реформування міжнародної валютної системи в умовах формування нової фінансової архітектури, поширенням кризових явищ і зростаючої геополітичної нестабільності. Обговорювались структурні принципи валютної системи, як основні напрями реформування, за характеристиками – стабільність, ефективність, симетричність, здатність до реалізації. Студенти висловили власну точку зору щодо ініціатив дедоларизації, повернення до золотого стандарту, створення наднаціональної валюти та багатовалютного стандарту.

На особливості розвитку світової фінансової системи та місце спеціальних прав запозичень як резервного платіжного засобу звернув увагу Некраса О. Він наголосив, що невідомо скільки знадобиться часу для того, щоб країни зрозуміли, що співпраця є ключем до вирішення більшості глобальних проблем, у тому числі економічних. Необхідно лише сподіватися на те, що новий порядок, по-перше, взагалі матиме місце принаймні в середньостроковій перспективі, по-друге, буде більш адекватним і таким, що враховує інтереси більшості країн, а не лише країн – лідерів. І останнє, але не найменш важливе – хотілося б, щоб наша країна нарешті вибралася з підвалин і брала активну участь у формуванні світової економіки.

Економічне чудо Китаю привертає увагу всього світу, тому цілком зрозумілим став вибір студентів М. Пачесного та В. Лук’янчук до обговорення питання: “Китайський юань як перспективна резервна валюта світу”. Розглядаючи перспективу китайського юаня на глобальному рівні, студенти спираючись на дослідження міжнародних організацій довели, що цілком ймовірно входження китайської національної валюти до складу резервних, але це буде поступовий процес – світова торгова, інвестиційна та світова резервна валюта.

Враховуючи, що ісламські фінанси та банкінг швидко поширюються серед країн світу, зокрема європейським лідером ісламського банкінга вважається Великобританія, К. Сергата та Ю. Тетьора поставили до обговорення – ідею відродження золотого динара та срібного дірхама (біметалеву валюту) в контексті проблеми повернення до золотого стандарту.

Багато запитань викликала позиція Я. Білохи та А. Мусієнко стосовно світової валюти майбутнього, в якості якої вони бачать віртуальну валюту Bitcoin. Обґрунтовуючи власну точку зору, студенти розкрили економічну сутність віртуальної валюти з позиції теорії грошей, вказали на переваги та недоліки, особливості її використання. Зокрема результати прогнозування, які отримані Ю. Безвідним, підтвердили мінливості коливань курсу Bitcoin і тенденцію його зростання протягом найближчого часу. На думку студентів, перспективи віртуальної валюти Bitcoin є неоднозначними. З одного боку, їй можна пророкувати майбутнє нової світової валюти, яка в кінцевому підсумку зможе замінити традиційні гроші. З іншого боку, її курс і майбутнє залежать від довіри до неї.  Подальший розвиток ринку віртуальної валюти потребує регулювання та формування нормативно-правових засад використання сучасних валютних механізмів.

За результатами круглого столу студентам рекомендовано прийняти участь у конкурсі наукових робіт “Світова валюта майбутнього”, який проводиться Університетом банківської справи НБУ (м. Київ), а також у Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та аспірантів “Фінансово-кредитна система України в умовах інтеграційних та глобалізаційних процесів” на базі ЧІБС УБС НБУ.

16 та 17 березня 2015 р. організовано та проведено інтерактивні навчальні заняття з використанням методичних матеріалів проекту Global Money Week, інтерактивного електронного посібника “Фінансова грамотність”:

– на тему “Заощадження” для студентської молоді Черкаського політехнічного технікуму. Було присутньо 25 осіб середнього віку 15-16 років.

– на тему “Особиста фінансова безпека та кібер-безпека” для студентської молоді Черкаського художньо-технічного коледжу. Було присутньо 32 студента середнього віку 17 років.

– на тему “Особистий та сімейний бюджет” для підлітків 12-15 років. Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації “Теплий дім”.

Інтерактивні навчально-ігрові заняття з фінансової грамотності, теотралізовані вистава “Як білка гроші вчилась рахувати” для дітей (5-7 років) у Черкаській спеціальній загальноосвітній школі інтернаті для дітей з особливими потребами.

За домовленістю з керівництвом закладу відбудеться 24 березня 2015 року. Відеозвіт буде надіслано до 25 березня 2015 року.

Серед учасників заходів було проведено опитування, отже:

найбільше сподобалось, що під час занять мали змогу брати активну участь в обговоренні, висловлювати власну думку та отримувати відповіді на свої запитання

90% слухачів вважають отриману інформацію корисною для використання у повсякденному житті та порадили б своїм знайомим та друзям брати участь у подібних заходах

організацію заходів учасники оцінили в середньому на 8,8 балів з 10 можливих.

За підсумками заходів слухачі отримали сертифікати учасників проекту Global Money Week.

В рамках освітнього процесу було проведено:

кафедрою правознавства

10 та 13 березня 2015 р. – навчальні семінари для студентів першого курсу спеціальності “Правознавство”  з обговоренням питань релігійного трактування сутності грошей. Взяло участь 30 осіб.

12 березня 2015 р. – конкурс студентських есе за тематикою “Гроші та релігія: етико-правові засади економічної діяльності” для студентів першого курсу. На конкурс подано 28 робіт студентів. Кращі ее будуть обговорюватись на засіданні секції “Інтеграційні та глобалізацій ні процеси економіки: соціально-філософський та правовий аспекти” Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та аспірантів “Фінансово-кредитна система України в умовах інтеграційних та глобалізаційних процесів”, яка відбудеться в квітні 2015 р. на базі ЧІБС УБС НБУ.

кафедрою фінанси та кредит

19 березня 2015 р. – дискусійна лекція “Фінансові інновації: історія і сучасність грошей” для студентів магістрів спеціальності “Фінанси і кредит”. Взяло участь 20 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.