Фінансова грамотність

Проект “Фінансова грамотність”

financial_literacy

Черкаський навчально-науковий інститут ДВНЗ “Університет банківської справи” є ініціатором і вже декілька років поспіль активно реалізовує проект “Фінансова грамотність”. Волонтери Університету активно проводять презентації, тренінги, інтерактивні навчальні заняття серед учнівської молоді.

Черкаській навчально-науковий інститут бере активну участь у проекті “Фінансова грамотність” Університету банківської справи.

Студенти Черкаського навчально-наукового інституту пройшли підготовку як волонтери з фінансової грамотності, за власної ініціативи розробили сценарії проведення інтерактивних занять з урахуванням віку учнів. Так, для найменших Понкратова Надія, голова Студентської ради інституту, написала казочку “Про копієчку”, яку потім студенти-волонтери розповідали учням в ігровій формі.

Протягом червня-липня 2014 року вони провели 17 заходів у загальноосвітніх школах м. Черкаси, в яких взяли участь понад 340 учнів. Також відбулися 54 заходи в позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, літніх таборах м. Черкаси та районів Черкаської області (Шполянський, Кам’янський, Золотоніський, Чорнобаївський, Звенигородський, Смілянський, Лисянський р-ни), де інтерактивними заняттями з фінансової грамотності були охоплені понад 1209 учнів.

Волонтерській рух поєднав студентів і викладачів. Активними організаторами та учасниками занять з фінансової грамотності є молоді викладачі кафедри фінансів О.В. Шабанова та А.М. Харченко

“Однозначно можна стверджувати, що проект став глобальнішим, ніж це передбачалося, він масштабно вийшов за свої рамки, – наголосила Олена Шабанова. – Якщо його основною метою був розвиток фінансової культури нового покоління нашої держави, то паралельно з цим він набув соціального характеру. Дуже часто дітям доводилося пояснювати, чому заробітна плата, доходи від власного бізнесу, а не аліменти і соціальна допомога, повинні бути основними доходами сім’ї. Нас дуже збентежив один випадок, коли восьмирічна дівчинка як приклад одного з можливих джерел доходів родини назвала продаж органів на донорство. Розуміємо, що такі думки виникають у рамках соціального оточення дітей”.

Незабутні враження отримали не тільки учні, але і самі студенти-волонтери.

Надія Панкратова зініціювала та стала активним учасником і координатором проведення занять із фінансової грамотності в дитячому притулку “Теплий дім”. Студентка згадує випадок, який найбільше її вразив під час проведення одного з занять – дівчинка намалювала медичний хрестик і пояснила зміст свого малюнка так: “Я хочу стати лікарем і лікувати всіх людей. Я хочу, щоб моя родина була щаслива і здорова. Це моя найбільша мрія!”.

“Від того, яку увагу і значення буде приділено цій роботі зараз, залежатиме економічна та соціальна ситуація в країні у майбутньому. Свідомість дітей практично позбавлена фінансових стереотипів, тому працювати з ними просто, – переконана студентка-волонтер інституту Ольга Кірман. – Також маленьких споживачів можна назвати найвідкритішими і вдячними, від них можна очікувати реальних фінансових результатів”.

Студенти інституту планують у подальшому розширити волонтерській рух з фінансової грамотності, запроваджувати нові форми та охопити якомога більше не тільки учнівської молоді, але і студентства неекономічних спеціальностей Черкаської області.

Реалізація проекту “Фінансова грамотність” молодими викладачами та студентами Черкаського навчально-наукового інституту

Звіт про проведення заходів в рамках участі у проекті Global Money Week

Презентація інтерактивного заняття з фінансової грамотності

Звіт про проведення навчальних занять з фінансової грамотності станом на 9.07.2014 р.

Звіт про проведення навчальних занять з фінансової грамотності у ДЗО Черкаської області станом на 17.07.2014 р.

Корисні ресурси

Програма розвитку фінансового сектору USAID/FINREP-II

Національний банк України. Фінансова грамотність. Національний банк України з 2012 року спільно з державними органами та установами, банківськими асоціаціями, банками, громадськими організаціями, вищими навчальними закладами, іноземними та іншими партнерами втілює щорічні плани заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення України.

Презентація проекту “Фінансова грамотність” Університету банківської справи

У 2012 році в рамках програми розвитку фінансового сектору USAID/FINREP-І розроблено курс з фінансової грамотності для молодих українців. За загальною редакцією ректора Університету банківської справи, доктора економічних наук, професора Т. С. Смовженко підготовлено навчальний посібник “Фінансова грамотність”.

Розвиток навчальних програм, спрямованих на підвищення фінансової грамотності населення України, обговорили викладачі Університету банківської справи, представники державної наукової установи “Інститут інноваційних технологій і змісту освіти” Міністерства освіти і науки України та Міжнародної асоціації фінансової освіти дітей та молоді “Aflotoun” (м. Амстердам, Нідерланди). Зокрема мова йшла про розробку навчальних програм та навчально-методичних комплектів з курсу “Фінансова грамотність” для учнів 1-4 та 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Делегація Університету банківської справи презентувала результати з упровадження фінансової грамотності на зустрічі “Шанс для змін: фінанси дітей і молоді в Пост – 2015”, яка відбулася у м. Нью-Йорку, США. Зустріч організовувала Міжнародна організація з фінансової освіти дітей і молоді в співпраці з Фондом капітального розвитку ООН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.