День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи, – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави та себе!
Це визначна дата вшанування величі духу народу України, його відданості та цілеспрямованості у відстоюванні ідеалів демократії, прав і свобод людини.
В ці дні, викладачі та студенти Черкаського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», долучилися до загальнодержавних заходів вшанування борців за незалежність нашої країни, свободу та гідність її громадян, а також вшанували пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій.

Відтак, 25 листопада студенти-першокурсники організували проведення жалобного заходу пам’яті цих подій. Кожен слухач мав нагоду ознайомитися зі свідченнями очевидців, фактами, причинами та наслідками цих діаметрально-протилежних подій в історії нашої держави, однак, знайти у них взаємозв’язок.

Створені студентами презентації наочно зобразили жах Голодомору та трагічне піднесення Другого Майдану. Уривки із щоденників, книг та статей свідків оживили картини цих подій в уяві слухачів. Колектив навчального закладу провів коротку, проте, змістовну виховну годину, наголошуючи наскільки важливою для українців є національна пам’ять.

З промовою перед студентами, виступила доцент кафедри права та соціально-гуманітарних дисциплін Інституту Світлана Майстренко, зазначивши: «Для мене сьогоднішній день, як і для більшості українців, – це день переосмислення всього, чим я жила, переоцінка багатьох цінностей! Цей день є символом пробудження національної свідомості під впливом історичних подій, що відбувалися на Майдані. Це той час, коли я всім серцем і розумом поруч із борцями за незалежність нашої країни, і маю глибокі переконання, що хочу жити в суспільстві свободолюбивих людей, які ніколи не змиряться з несправедливістю, беззаконням і приниженням людської гідності. Упевнена, що кожен із нас прикладе максимум зусиль для відстоювання незалежності нашої держави, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, боротьбі за людську та національну гідність громадян України. А в мирний час, шановні студенти, – це ваше наполегливе навчання, сумлінна праця та духовний розвиток!»

Пам’ятаймо кожне зерня 33-го, всіх патріотів, які поклали на вівтар свободи й української державності своє життя! Та не забуваємо, що в наших руках доля країни, і ми маємо зробити все можливе для її духовного й економічного відродження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.