Фінансово-кредитна система України в умовах інтеграційних та глобалізаційних процесів 2009

01gancuk_fk_2105200921-22 травня 2009 року у рамках Фестивалю науки на базі ЧІБС відбулася науково-практична конференція студентів та аспірантів „Фінансово-кредитна система України в умовах інтеграційних і глобалізаційних процесів“. Мета конференції – підтримка і розвиток студентської наукової думки, активізація наукової діяльності студентського співтовариства, обговорення наукових і практичних проблем, що існують на сучасному етапі в галузі банківської справи, фінансових ринків, обліково-аналітичного забезпечення фінансово-кредитної системи.

У конференції взяли участь 153 молоді науковці з вищих навчальних закладів Києва, Львова, Харкова, Одеси, Севастополя, Тернополя, Ірпеня та Черкас, а також з близького зарубіжжя – Республіки Білорусь.

На пленарному засіданні з доповідями виступили головний економіст-фінансист Міністерства фінансів України, к.е.н Ганчук А.А. (м. Київ); асистент кафедри банківської справи ЗО „Поліський державний університет“ Хрусь О.О. (м. Пінськ, Республіка Білорусь), голова студентського наукового товариства ЗО „Поліський державний університет“ Лисюк Катерина (м. Пінськ, Республіка Білорусь).02hrus_fk_21052009

У ході пленарного засідання прозвучали також виступи студентів ЧІБС – переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2008/2009 н.р. – Костенко Дар’ї (диплом I ступеня), Піскуна Сергія (диплом II ступеня) та Охріменко Ірини (диплом II ступеня).

Робота в секціях проходила за такими напрямами: теоретичні засади та суперечності функціонування банківської системи України; проблеми та перспективи розвитку фінансового ринку в Україні; фінанси підприємницьких структур у забезпеченні економічного зростання; обліково-аналітичне забезпечення фінансово-кредитної системи; інтеграційні процеси в національній економіці: політико-правовий аспект; інформаційні технології у фінансах. Кількісні методи в економіці.

03robota_fk_21052009Було розглянуто питання щодо впливу світової фінансової кризи на банківську систему; розвитку та забезпечення стійкості банківської системи як в Україні, так і в Республіці Білорусь; оптимізації валютного регулювання, проблем кредитування та шляхів їх вирішення в період економічної нестабільності; проблем та перспектив розвитку фінансового ринку; обліку та аудиту в банківській діяльності; економіко-математичного моделювання та інформаційних технологій. У рамках конференції відбулося засідання круглого столу на тему „Фінансові ринки: реалії та перспективи“, а також ознайомлення з матеріально-технічною базою Інституту, роботою навчально-тренувальної фірми АКБ „Славутич“, музеєм ЧІБС та ін.

04pryzery_fk_21052009Для учасників конференції проведено туристичну екскурсію Черкасами, де вони змогли ознайомитися з цікавими історичними та культурними пам’ятками, а також за маршрутом „Золота підкова Черкащини“ (м. Кам’янка, м. Чигирин). Молоді науковці відвідали Кам’янський державний літературно-меморіальний музей О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського, пройшли шляхами козацької слави Чигиринського заповідника.

Матеріали конференції