Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків 2010

101_1_bk_1410201014-15 жовтня в Черкаському інституті банківської справи відбулася V Міжнародна науково-практична конференція “Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків”, котра вже стала традиційною. Близько ста вчених з України, Росії, Білорусі, Швейцарії, США обговорювали стан і перспективи розвитку фінансового ринку та банківських систем, визначали першочергові завдання в управлінні банківською сферою, а також напрями й механізми їх ефективного вирішення.

Відкриваючи пленарне засідання, проректор Університету банківської справи НБУ (м. Київ), д.філос.н., професор Григорій Фокович Хоружий сказав, що конференція зібрала науковців для обговорення проблеми розвитку національних економік у посткризовому періоді, визначити завдання та механізми їх ефективного вирішення, розуміючи особливе значення в цьому процесі фінансового ринку та банківської системи. Він висловив упевненість і сподівання, що обговорення носитиме конструктивний, діловий, відкритий, а головне – продуктивний характер.

Директор Черкаського інституту банківської справи, к.е.н., професор Микола Гаврилович Дмитренко також сердечно привітав науковців і побажав плідної праці.101_2_bk_14102010

Ведуча засідання – заступник директора інституту з наукової роботи, к.т.н., доцент Наталія Миколаївна Пантєлєєва у передслові до виступів нагадала присутнім, що світова фінансова криза мала важкі наслідки для соціально-економічного розвитку України. Особливо гостро постали питання реабілітації фінансового сектору та стабілізації грошово-кредитної системи. Тож виникла необхідність у розробці науково обґрунтованих шляхів подолання наслідків кризових явищ, підвищення стійкості вітчизняного фінансового ринку та реального сектору економіки в цілому.

З доповідями на пленарному засіданні виступили д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів Університету банківської справи Національного банку України, м. Київ О.О. Лапко, радник зі стратегічного планування і розвитку бізнесу “Соджиц Корпорейшн”, м. Вашингтон, США Карл Уільям Ві, представник Швейцарського корпусу експертів Swisscontact, Швейцарія Маркус Хартманн, д.е.н., професор, завідувач кафедри “Економіки та антикризового управління” Фінансового університету при Уряді Російської Федерації, ректор Інституту економіки і антикризового управління, заслужений економіст Російської Федерації А.М. Ряховська і д.е.н., г.н.с. Інституту проблем управління ім. В.О.Трапезнікова РАН Р.М. Ніжегородцев, м. Москва.

101_3_bk_14102010На секційних засіданнях відбулося обговорення за напрямами “Теоретичні засади та макроекономічні фактори розвитку банківської системи України в посткризовому періоді”, “Основні напрями та механізми антикризового управління банківською діяльністю”, “Проблеми методології та практики управління фінансами”, “Сучасні тенденції обліково-аналітичного забезпечення фінансових установ”, “Інформаційні системи і технології у фінансово-кредитній сфері. Моделювання, прогнозування та оптимізація економічних систем та процесів”, “Соціально-філософські проблеми в економіці та освіті”.

15 жовтня було проведено круглий стіл, на якому підсумовано дводенну роботу V Міжнародної науково-практичної конференції “Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків”. Учасники дійшли висновку, що кризові явища в банківському секторі слід розглядати як форму оновлення системи управління національними інвестиційними, кредитними та фінансовими потоками. Саме з такої позиції сьогоднішні умови розвитку фінансових ринків є виключно сприятливими для того, щоб криза банківської системи у поєднанні з ефективною антикризовою політикою уряду та регулюючих органів, передусім Національного банку України, стали основою якісного структурно-функціонального оновлення банківського сектора з метою перетворення його на стимулятора інвестиційно орієнтованої моделі розвитку економіки України.

101_4_bk_14102010

У рамках культурної програми конференції науковці побували на екскурсії по місту Черкаси та відвідали заповідні місця Черкащини: Чернечу гору і музей Тараса Шевченка у Каневі, а також Національний історико-культурний заповідник Чигирин.

За результатами роботи конференції вироблено резолюцію, що спрямована до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, інших органів виконавчої влади за участю Національного банку України.

Конференція отримала схвальні відгуки учасників і високо поцінована зарубіжними гостями. Так, радник зі стратегічного планування і розвитку бізнесу “Соджиц Корпорейшн”, м. Вашингтон, США Карл Уільям Ві відзначив, що програма конференції була відмінною, і конференція має великий потенціал не лише для України, але і для світового співтовариства.

Сподіваємося, що наступного року наша конференція матиме ще більший успіх.

Анатолій Горбівненко