Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків 2009

conf1_bk_1510200915-16 жовтня 2009 року в Черкаському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного банку України відбулася щорічна – вже четверта – Міжнародна науково-практична конференція „Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків“.

Світова фінансова криза негативно позначилася на національних економіках. Як найбільш динамічний особливо гостро відчув це фінансовий сектор. Криза надає можливість вирішити довгострокові проблеми конкурентоспроможності, диверсифікації економіки та модернізації фінансового сектору. Обговорення стану і перспектив розвитку національного фінансового ринку та банківської системи України, визначення першочергових завдань, які стоять перед банківською галуззю, шляхів та механізмів їх ефективного вирішення в сучасних умовах – було метою проведення конференції.

Конференція відкрилася пленарним засіданням. З привітанням до учасників конференції звернулась Кузнєцова А.Я., д.е.н., професор, проректор з наукової та організаційної роботи Університету банківської справи Національного банку України, яка наголосила, що конференція стала помітним явищем об’єднання широкого кола науковців і фахівців-практиків з усіх регіонів України, а також зарубіжжя. Зазначила, що в цьому році до конференції виявили зацікавленість 255 науковців – 20 докторів та 89 кандидатів наук, які представили міністерства, відомства, фінансово-кредитні установи та наукові школи Київської, Львівської, Донецької, Полтавської, Запорізької, Харківської, Хмельницької, Сумської та Черкаської областей, а також Росії – Фінансову академію при Уряді Російської Федерації, Інститут економіки та антикризового управління (м. Москва), Санкт-Петербурзький державний університет економіки та фінансів; Білорусі – Міжнародний інститут трудових і соціальних відносин (м. Гомель), Поліський державний університет Національного банку Республіки Білорусь (м. Пінськ); Канади – Університет Саймон Фрейзер (м. Ванкувер).

conf2_bk_15102009За традицією на пленарному засіданні виступили представники керівництва Національного банку України та національних наукових центрів, які означили широке коло проблем та задали тон усім наступним секційним засіданням.

Майже всі учасники відмітили своєчасність і актуальність тематики конференції, високий рівень організації, а оргкомітет – загальну зацікавленість. Організатори висловлюють щиру вдячність Національному банку України, Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), усім доповідачам та учасникам конференції. Сподіваємось на подальшу співпрацю.